poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Przepis na Muffinki | Babeczki..♥


Mogłoby się wydawać, że muffinki są całkiem jak 'chocolate chip muffins' Nigelli. Jednak ciasto z dodatkiem śmietany ma zupełnie inną strukturę, jest bardziej sprężyste, po prostu inne. A w smaku również bardzo dobre.. :P Dlatego czasem je piekę dla odmiany.Przepis pochodzi z 'Everyday muffins & bakes'. Polecam do przetestowania.. :P 
Składniki na 12 sztuk. :  

- 225 g. mąki przennej.
- 25 g. kakao.
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia.
- 2 łyżeczki sody oczyszczonej.
- 100 g. białej czekolady po przekrajanej lub jak kto woli takich.. "groszków czekolady'' (wstawiam zdjecię). 



- 100 g. gorzkiej czekolady po przekrajanej lub tak jak (...)
- 2 duże jajka.
- 300 ml. kwaśnej śmietany.
- 150 g. brązowego cukru.
- 85 g. masła roztopionego.
____________________________________________________
W jednym naczyniu wymieszaj składniki suche takie jak.: mąkę, kakao, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną, cukier natomiast w drugim naczyniu wymieszaj składniki mokre takie jak.:roztrzepane jajka, śmietanę, masło. Połącz zawartość naczyń, wymieszaj
składniki oraz dodaj czekoladę, i jeszcze raz wymieszaj.
__________________________________________
Formę do muffinek wyłóż papilotkami, do nich nałóż ciasto do 3/4 wysokości. Piec w temperaturze 200ºC przez około 20 - 25 minut, do tzw. suchego patyczka.
Smacznego. ! ♥
W tym  pośćie to będzie już na tyle.W następnym wpisię niewiem co będzie.. Napiszcie na dole jaki przepis na jakie ciascto chcecie a postaram się napisać jutro lub jeszcze nawet dziś. :] 

Byee xoxo :* 





15 komentarzy:

  1. z chęcią wykorzystam przepis :)

    Zapraszam do mnie:
    http://opowiadania-kryminalne.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję że Ci się uda + śliczny blog.:P

      Usuń
  2. Muszę zrobić ;D Świetny blog <3

    styloweconverse.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje.♥ Ty również masz swietny bloog. *.*

      Usuń
  3. ah te blogi o jedzeniu *.*
    tak, czytanie tych przepisów to zdecydowanie moje uzależnienie! :)


    http://laboratoriumdextera.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  4. Awww, muszę wypróbować. *-* Będę często wpadać.
    No i ogólnie fajny blog. I tło prześliczne.
    Pozdrawiam i życzę dużo sukcesów w prowadzeniu bloga!

    ~ Ars moriendi

    OdpowiedzUsuń
  5. ŚWIETNY BLOG :D

    kamilhistoria.blogspot.com

    ZAPRASZAM

    obs=obs
    kom=kom

    OdpowiedzUsuń
  6. Chyba wykorzystam twój przepis. Czekam na następny wpis.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jesli sie podobal to prosze.. --> http://juliaa505.blogspot.com/2013/04/przepis-na-nalesniki-czekoladowe.html

      Usuń
  7. Kurcze szkoda że nie ma zdjęcia ale to świetnie brzmi ten cały przepis

    mojmozg13.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam zamiar w najbliższym czasie zrobić..To dam zdj. :)

      Usuń
  8. super blog mam właśnie piec babeczki z babcią może wykorzystamy twój przepis
    skomentujesz http://lookforever147.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  9. SUPER BLOGUŚŚŚŚŚ!!!!!!!!

    zapraszam : http://twoim-sercem-poezji.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń