Składniki na 12 sztuk. :Mogłoby się wydawać, że muffinki są całkiem jak 'chocolate chip muffins' Nigelli. Jednak ciasto z dodatkiem śmietany ma zupełnie inną strukturę, jest bardziej sprężyste, po prostu inne. A w smaku również bardzo dobre.. :P Dlatego czasem je piekę dla odmiany.Przepis pochodzi z 'Everyday muffins & bakes'. Polecam do przetestowania.. :P
- 225 g. mąki przennej.
- 25 g. kakao.
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia.
- 2 łyżeczki sody oczyszczonej.
- 100 g. białej czekolady po przekrajanej lub jak kto woli takich.. "groszków czekolady'' (wstawiam zdjecię).
- 100 g. gorzkiej czekolady po przekrajanej lub tak jak (...)
- 2 duże jajka.
- 300 ml. kwaśnej śmietany.
- 150 g. brązowego cukru.
- 85 g. masła roztopionego.
____________________________________________________
W jednym naczyniu wymieszaj składniki suche takie jak.: mąkę, kakao, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną, cukier natomiast w drugim naczyniu wymieszaj składniki mokre takie jak.:roztrzepane jajka, śmietanę, masło. Połącz zawartość naczyń, wymieszaj
składniki oraz dodaj czekoladę, i jeszcze raz wymieszaj.
__________________________________________
Formę do muffinek wyłóż papilotkami, do nich nałóż ciasto do 3/4 wysokości. Piec w temperaturze 200ºC przez około 20 - 25 minut, do tzw. suchego patyczka.
Smacznego. ! ♥
W tym pośćie to będzie już na tyle.W następnym wpisię niewiem co będzie.. Napiszcie na dole jaki przepis na jakie ciascto chcecie a postaram się napisać jutro lub jeszcze nawet dziś. :]
Byee xoxo :*

z chęcią wykorzystam przepis :)
OdpowiedzUsuńZapraszam do mnie:
http://opowiadania-kryminalne.blogspot.com/
Mam nadzieję że Ci się uda + śliczny blog.:P
UsuńMuszę zrobić ;D Świetny blog <3
OdpowiedzUsuństyloweconverse.blogspot.com
Dziękuje.♥ Ty również masz swietny bloog. *.*
Usuńah te blogi o jedzeniu *.*
OdpowiedzUsuńtak, czytanie tych przepisów to zdecydowanie moje uzależnienie! :)
http://laboratoriumdextera.blogspot.com/
Awww, muszę wypróbować. *-* Będę często wpadać.
OdpowiedzUsuńNo i ogólnie fajny blog. I tło prześliczne.
Pozdrawiam i życzę dużo sukcesów w prowadzeniu bloga!
~ Ars moriendi
Dziękuje za takie miłe słowa. :)
UsuńŚWIETNY BLOG :D
OdpowiedzUsuńkamilhistoria.blogspot.com
ZAPRASZAM
obs=obs
kom=kom
Twój równiez.*.* <33
UsuńChyba wykorzystam twój przepis. Czekam na następny wpis.
OdpowiedzUsuńJesli sie podobal to prosze.. --> http://juliaa505.blogspot.com/2013/04/przepis-na-nalesniki-czekoladowe.html
UsuńKurcze szkoda że nie ma zdjęcia ale to świetnie brzmi ten cały przepis
OdpowiedzUsuńmojmozg13.blogspot.com
Mam zamiar w najbliższym czasie zrobić..To dam zdj. :)
Usuńsuper blog mam właśnie piec babeczki z babcią może wykorzystamy twój przepis
OdpowiedzUsuńskomentujesz http://lookforever147.blogspot.com/
SUPER BLOGUŚŚŚŚŚ!!!!!!!!
OdpowiedzUsuńzapraszam : http://twoim-sercem-poezji.blogspot.com/