poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Przepis na Naleśniki Czekoladowe..♥

Naleśniki czekoladowe – Przepis.:  


Składniki (dla 4-6 osób; ok. 10 szt. o średnicy 25 cm).:
2 jajka.
1/4 kostki masła.
1/2 tabliczki gorzkiej  czekolady 60%.
1 szklanka mleka.
1 - 2 łyżeczki ekstraktu  waniliowego.
1 łyżka gorzkiego kakao.
5 łyżek cukru.
1 - 1,5 szklanki mąki.
ok. 1/3 szklanki wody gazowanej.
Dodatki.:
twarożek z wanilią.
owoce.
świeża mięta.
_____________________________________________________

Sposób wykonania.:

Krok 1. Masło, czekoladę, kakao, wanilię i cukier rozpuszczamy na niewielkim ogniu w mleku, delikatnie i dokładnie mieszając. Następnie zdejmujemy z ognia i delikatnie studzimy. 
Krok 2. W razie potrzeby dodajemy więcej cukru oraz jajka i delikatnie mieszamy, żeby połączyć wszystkie składniki. 
Krok 3. Dodajemy mąkę i dokładnie mieszamy, a ostateczną konsystencję ciasta regulujemy wodą.
Krok 4. Smarujemy patelnię masłem i dobrze rozgrzewamy, następnie zmniejszamy ogień. Smażymy z obu stron naleśniki, a przed smażeniem co drugiego - trzeciego naleśnika ponownie smarujemy patelnię masłem.. 
Krok 5. Każdego naleśnika smarujemy twarożkiem waniliowym i dokładamy ulubione owoce, następnie zawijamy w trójkąt. 
Naleśniki czekoladowe serwujemy posypane cukrem pudrem oraz udekorowane listkami świeżej mięty. 
Prawda że łatwe.? :P Też tak myśle..xd ♥ 
Smacznego. !   :)











4 komentarze:

  1. Po pierwsze to podoba mi się wygląd bloga. Muzyka na blogu jest spoko- kocham piosenkę- Kamila i Mesaji. A po drugie kocham naleśniki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Omomo , kocham naleśniki *.^
    Fajny blog , będę korzystać z twoich przepisów : ))

    Dominica ridens-mooriar.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jesli podobal sie przepis to prosze nastepny tym razem Rafaello z Kajmakiem bez pieczenia..xd - http://juliaa505.blogspot.com/2013/04/ciasto-rafaello-z-kajmakiem-bez.html

      Usuń