wtorek, 30 kwietnia 2013

Pyszny mus z białej czekolady..♥

Składniki.:
Czekolada biała 100 g.
Masło 25 g.
Jajka 2 szt.
Kremówka 120 ml do dekoracji.
Kremówka 100 ml do dekoracji.
Truskawki
Rurki waflowe
Serduszka z czekolady
Złote kuleczki

Przygotowanie.:

Jajka sparzyć. Czekoladę połamać na kawałki i rozpuścić w kąpieli wodnej.Do płynnej czekolady dodać pokrojone masło i mieszać do rozpuszczenia się.Zdjąć z pieca chwilkę przestudzić i dodać po jednym żółtku cały czas mieszając.Masę pozostawić do przestudzenia.Zimną kremówkę ubić na sztywno i delikatnie wmieszać do masy z czekolady.Białka ubić na sztywno z szczyptą soli i delikatnie wmieszać do masy.Rozlać mus do kieliszków i odłożyć do stężenia na około 3 - 4 h. Ubić zimną kremówkę i za pomocą szprycy wycisnąć kleks bitej śmietany i udekorować.  
________________________________________________
W tym poście to już na tyle..Napiszcie w komentarzu co zrobić w następnym poście jeśli chcecie. :) 
Byee.. xoxo ;*

3 komentarze:

  1. mmmmm....jadłabym :) a to mój o piercingu , kosmetykach , filmach http://cosmeticslifedreams.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Smakowicie brzmi ten mus z białej czekolady, być może, przy moich pożal się panie boże umiejętnościach kulinarnych spróbuję go zrobić. Całkiem masz tu miło. I wpadająca w ucho piosenka w tle, nie dawno nawet się na nią natknęłam, pomimo, że tylko czasami słucham m.in. sulina, to bardzo pozytywne wrażenie, kiedy na jakimś blogu jest piosenka, którą znam. ;D
    zapraszam do mnie, http://sugoi-sekai.blogspot.com/
    pozdrawiam, ww.

    OdpowiedzUsuń
  3. mam nadzieję, ze jeżeli zrobię ten mus to się uda przy dwóch lewych rękach :D
    przez-olowek.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń